AZELAIC PEEL DERMAQUEST

in Oferta

Azelaic Peel Dermaquest
całoroczna terapia dla skóry uwrażliwionej, łojotokowej i naczyniowej z kwasem azelainowym (10%), kwasem kojowym (5%) i BV-OSC (4%)

Zabieg na bazie kwasu azelainowego i kwasu kojowego, Dedykowany jest osobom z uwrażliwioną i unaczynioną cerą ze skłonnościami do przebarwień, drobnego trądziku oraz w początkowym stadium trądziku różowatego. Efektem zabiegu jest rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszenie stanów zapalnych i nadanie cerze promiennego kolorytu.

Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych – posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum.

Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym. Azelaic Peel stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych. Kuracja dodatkowo zawiera spektakularną formę witaminy C: BV-OSC [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%], które działają przeciwzapalnie, łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu?

– skóra wrażliwa
– skóra naczyniowa o podłożu łojotokowym
– trądzik zaskórnikowo-grudkowy
– początkowe stadium trądziku różowatego
– przebarwienia naskórkowe
– przewlekłe zapalenie mieszków włosowych u mężczyzn
– wspomaganie antybiotykowych kuracji przeciwtrądzikowych

Ile zabiegów należy wykonać?

Pełna seria zabiegowa składa się z 4-6 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni. Dla najlepszych efektów terapię powinno się przeprowadzać dwa razy w roku, w dowolnej porze roku, również latem, pod warunkiem nie opalania skóry twarzy bezpośrednio na słońcu (np. na plaży).

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze
  • Opryszczka
  • Trądzik w fazie aktywnej
  • Aktywne choroby skóry
  • Choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Choroby krzepliwości krwi
  • Wirusowe zapalenie wątroby