Karboksyterapia – Izabelin

in Kosmetologia HI-TECH, Oferta

Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Posiada szerokie spektrum zastosowania, ale do najbardziej spektakularnych należy redukcja rozstępów, blizn, cieni i worków pod oczami, cellulitu w każdym stadium, zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, łysienia.

Wskazania do karboksyterapii:

  • redukcja łysienia
  • Redukcja cieni pod oczami
  • Redukcja zmarszczek
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Wygładzenie struktury skóry
  • Redukcja cellulitu
  • Redukcja rozstępów i blizn
  • Załagodzenie łuszczycy

Zabieg rozpoczyna się od okażenia miejsca zabiegowego, następnie za pomocą cienkiem igły wprowadzany jest medyczny dwutlenek węgla. Może być odczuwalne lekki pieczenie oraz uczucie obrzęku, natomiast uczucie to ustępuje po około minucie.
Zabieg karboksyterapii trwa od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 6.

Karboksyterapia opiera się na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia, dlatego zabieg może być odbierany jako delikatnie bolesny. Ponieważ CO2 jest wtłaczane pod skórę, nasi klienci kliniki medycyny estetycznej czują  lekkie rozpieranie, ucisk, szczypanie lub pieczenie. Po zabiegu na skórze pojawić się mogą drobne siniaki, opuchnięcia, zwłaszcza w okolicy oczu oraz tkliwość miejsc, w których zabieg był przeprowadzany.

To, jak często należy wykonać zabieg karboksyterapii, zależy od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć i w jakim celu go wykonujemy. Często efekty są widoczne już po dwóch zabiegach, ale bywa też tak, że trzeba zrobić go w serii 6-10 zabiegów. Zabieg przeprowadza się raz-dwa razy w tygodniu, trwa on jednak tylko kilka do kilkunastu minut.

Karboksyterapia wykorzystywana jest w wielu rodzajach zabiegów, dlatego to specjalista zajmujący się tymi zabiegami decyduje, jak często i jak wiele zabiegów należy wykonać. Dodatkowo po skończonej terapii zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Zwykle efekt serii zabiegów utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Kiedy zabieg miał przede wszystkim usunąć tkankę tłuszczową i cellulit, należy go przeprowadzić 1 raz w roku. W przypadku likwidacji worków pod oczami co 3 lub 6 miesięcy. Gdy chodzi o zabieg usuwania blizn i rozstępów, efekt jest trwały, więc nie wymaga wykonywania kolejnych zabiegów. Skuteczność działania karboksyterapii zależy od indywidualnych uwarunkowań związanych z pacjentem i reakcji jego organizmu na przeprowadzone zabiegi.

Zabieg karboksyterapii jest mało inwazyjny, bezpieczny i można go stosować o każdej porze roku, jednak jak każdy ma pewne przeciwskazania. Osoba, która chce go wykonać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, zostanie o nich poinformowana. Na pewno przeciwwskazaniami są ciąża, choroby serca, ciężka niewydolność nerek i płuc. Powodem do odmówienia wykonania zabiegu mogą być także inne ciężkie choroby typu niewydolność serca, epilepsja, nowotwór, zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej, hemofilia, aktualne zakażenie bakteryjne, opryszczka w ostrej fazie, wirusowa infekcja skóry, trądzik różowaty.

OKOLICA OKA – Wykorzystanie dwutlenku węgla oraz substancji aktywnych dostarczanych w głąb skóry za pomocą mezoterapii igłowej przynosi fenomenalne efekty w redukcji cieni, worków oraz wiotkości skóry wokół delikatnej okolicy oczu.

MODELOWANIE SYLWETKI – Doskonałe efekty terapeutyczne w redukcji cellulitu oraz wymodelowaniu sylwetki osiągniemy, jeżeli połączymy podczas jednego zabiegu działanie masażu podciśnieniowego Icoone wraz z lokalnym podaniem dwutlenku węgla, a także dobrze się sprawdzi w terapii łączonej z falą akustyczną Storz Medical.

Interesuje Cię karboksyterapia w Izabelinie? Zapraszamy do Skinset Clinic!

-CENNIK-