Strefa relaksu

in Bez kategorii

Rytuał piękna! 

W naszej klinice w Izabelinie oferujemy wachlarz luksusowych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, masaży oraz rytuałów, które ukoją zmysły.

Pragniemy, aby czas spędzony w tym miejscu służył nie tylko pielęgnacji urody ale stał się rytuałem piękna, chwilą przyjemności i odprężenia.

Masaż to jedna z najstarszych oraz najczęściej stosowanych metod terapeutycznych, która w zależności od rodzaju może mieć działanie profilaktyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, relaksacyjne, pobudzające, jak i inne. Polega on na manualnym bądź mechanicznym wykonywaniu różnorodnych technik dotykowych na skórze, stawach, mięśniach oraz tkankach głębokich. W artykule omówione zostaną ogólne informacje dotyczące masażu. Zostaną poruszone wskazania i przeciwwskazania do masażu oraz przybliżona zostanie tematyka rodzajów masażu. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Masaż to jedna z najstarszych oraz najczęściej stosowanych metod terapeutycznych, która w zależności od rodzaju może mieć działanie profilaktyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, relaksacyjne, pobudzające, jak i inne. Polega on na manualnym bądź mechanicznym wykonywaniu różnorodnych technik dotykowych na skórze, stawach, mięśniach oraz tkankach głębokich. 

Jak działa masaż?

Masaż działa na organizm na wiele różnych sposobów, w zależności od rodzaju masażu oraz celu, jaki ma być osiągnięty. Jak masaż może działać na organizm?

  • Przeciwbólowo – masaż może pomóc w zniwelowaniu bólu czy stanów zapalnych poprzez uwalniane napięcia mięśniowego, zmniejszenie stresu, poprawę krążenia krwi i limfy itp.
  • Regeneracyjnie – masaż wspomaga procesy regeneracyjnie organizmu, poprzez zwiększenie przepływu krwi i lepszy dopływ składników odżywczych do tkanek i organów.
  • Usprawniająco – masaż może pomóc także w poprawie ruchomości stawów oraz usprawnieniu pracy mięśni, co wpłynie na poprawę koordynacji ruchowej i lepsze samopoczucie.
  • Relaksacyjnie – masaż zmniejsza napięcia w organizmie i niweluje stres, co wpływa na lepsze samopoczucie, odprężenie, jak i poprawia jakość snu, obniża poziom kortyzolu oraz zwiększa poczucie zadowolenia.
  • Detoksykująco – masaż usuwa toksyny i odpady z organizmu poprzez zwiększenie przepływu krwi i limfy.
  • Wspomagająco – masaż wspiera wiele układów np. układ trawienny, układ limfatyczny czy układ krążenia, co wpływa pozytywnie na stan psychofizyczny człowieka.

-CENNIK-

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *