AZELAIC PEEL DERMAQUEST
Azelaic Peel Dermaquest
całoroczna terapia dla skóry uwrażliwionej, łojotokowej i naczyniowej z kwasem azelainowym (10%), kwasem kojowym (5%) i BV-OSC (4%)
Zabieg na bazie kwasu azelainowego i kwasu kojowego, Dedykowany jest osobom z uwrażliwioną i unaczynioną cerą ze skłonnościami do przebarwień, drobnego trądziku oraz w początkowym stadium trądziku różowatego. Efektem zabiegu jest rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie powierzchni skóry, zmniejszenie stanów zapalnych i nadanie cerze promiennego kolorytu.
Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych.
Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych – posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum.
Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym. Azelaic Peel stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych. Kuracja dodatkowo zawiera spektakularną formę witaminy C: BV-OSC [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%], które działają przeciwzapalnie, łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.
Jakie są wskazania do zabiegu?
– skóra wrażliwa
– skóra naczyniowa o podłożu łojotokowym
– trądzik zaskórnikowo-grudkowy
– początkowe stadium trądziku różowatego
– przebarwienia naskórkowe
– przewlekłe zapalenie mieszków włosowych u mężczyzn
– wspomaganie antybiotykowych kuracji przeciwtrądzikowych
Ile zabiegów należy wykonać?
Pełna seria zabiegowa składa się z 4-6 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni. Dla najlepszych efektów terapię powinno się przeprowadzać dwa razy w roku, w dowolnej porze roku, również latem, pod warunkiem nie opalania skóry twarzy bezpośrednio na słońcu (np. na plaży).
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- Opryszczka
- Trądzik w fazie aktywnej
- Aktywne choroby skóry
- Choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
- Nieuregulowana cukrzyca
- Choroby krzepliwości krwi
- Wirusowe zapalenie wątroby